Ariana Grande – Focus

superthumbAriana Grande nazywana jest przez niektórych nadzieją nowego pokolenia muzycznego. Ma zaledwie 22 lata, a wydała już 2 płyty i ma na swoim koncie 7 przebojów w Stanach, z czego 4 w Top 10 Billboard Hot 100. Talentu wokalnego nikt jej odmówić nie może, niestety nowy singiel pt. Focus (zwany przez niektórych złośliwie Flopus) nie stawia w dobrym świetle jej repertuaru. W dniu premiery pojawiło się istne tsunami negatywnych opinii – wygląda na to, że najzupełniej uzasadnionych.

`

Niestety, każdy może popełnić błąd, Max Martin też. Trzeba mieć problemy ze słuchem, żeby nie zauważyć silnej stylizacji na Problem 2.0. – silnej i wyjątkowo nieudolnej. Obie piosenki łączy podobna warstwa instrumentalna i budowa, niestety Focus jest po prostu niedopracowane i pozbawione pomysłu.

Nagranie oparte jest na dropie (od 0:49 – to nie jest refren!) z hookiem wokalnym w wykonaniu Jamie’go Foxxa. Z tym, że hook zamiast przyciągać uwagę jest po prostu irytujący (zbyt liczne powtórzenia), brakuje też riffu instrumentalnego jak znajdziemy w nagraniu Problem. Dla mnie jeszcze większą zbrodnia jest jednak… most. Sekcja dęta pasuje jak kwiatek do kożucha (nie wiem jak to skomentować). W końcu całość jest po prostu… nudna – jak zauważył jeden z internautów, piosenka przy tempie 1,25 razy większym bardzo zyskuje (remix może uratować singiel?)

Z całości godne uwagi są jedynie wokale Grande – jak zwykle bardzo dobrze nagrane – całkiem zgrabne breaki i świetnie dobrane sample perkusyjne – cały Focus bazuje na tym i tego przyczepić się nie można.

Cóż, mam nadzieję, że ten mały horrorek na Halloween to tylko wypadek przy pracy i nie jest pomysłem Maxa Martina, który został przyciśnięty do silnej inspiracji Problemem. Kto jak kto, ale on wie co robi.

Reklamy

2 thoughts on “Ariana Grande – Focus

  1. Faktycznie piosenka inspirowana hitem „Problem”. Jest gorsza jak to zwykle podróbka, ale nie aż tak tragiczna. Jeżeli to pomysły Maxa Martina, to najwidoczniej eksperymentuje i jedno się sprawdza, a drugie nie. Ogólnie rożne „trąbki i fujarki” są teraz w modzie i to zasługa właśnie piosenki „Problem”, słychać ten patent w kilku ostatnich hitach np. „Worth it”. W tym przypadku to już się troche przejadło, tylko przedrefren mi się spodobał. Nie ma się co martwić, za jakiś czas Max Martin wymyśli coś nowego co będzie trendem w muzyce pop.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s