Podsumowanie 2012 roku w U.S.

adele2Magazyn Billboard opublikował listy podsumowujące kończący się już rok 2012. Warto przypomnieć sobie co stało się w tym roku.

  • Top Artist

Drugi rok z rzędu dwa pierwsze miejsca pozostały bez zmian – króluje Adele dzięki swojej płycie „21”, tuż za nią znalazła się Rihanna(wydająca co roku nowe płyty). Trzecie miejsce zajęła w Polsce praktycznie nie znana piosenkarka country – Taylor Swift.

  • Top New Artists

Tutaj większych niespodzianek nie ma. One Direction osiągnęło największy sukces z grupy debiutantów. Za nimi znalazła się Carly Rae Japsen dzięki wakacyjnemu hitowi „Call Me Maybe”. Trzecie miejsce zajął Gotye, który sukces osiągnął głównie na początku roku.

  • Hot100 Songs

Jaka piosenka była najpopularniejsza w 2012r? Dla mnie to lekkie zaskoczenie – „Somebody That I Used To Know”. Drugie miejsce zajęło „Call Me Maybe”, a trzecie „We Are Young”. Trochę nudno…

  • Billboard 200 Albums

Największą sprzedaż w 2012r. Osiągnął album „21” Adele. Za nim znalazł się „Christmas” Michaela Buble, a na trzecim miejscu pojawił się „Take Care” Drake’a. Przypomnę, że najbardziej oczekiwanym albumem był „MDNA” Madonny, który znalazł się w zestawieniu dopiero na 44. miejscu.

  • Dance/Eletronic Albums

Martwi mnie tutaj brak rotacji. Zapotrzebowanie na muzykę tego typu jest dość spore, ale produkcji na poziomie jest mało. I tak pierwsze miejsce zajęło LMAO z „Sorry For Party Rocking”, drugie „MDNA” a trzecie „Bangarang” – Skrillexa. Tymczasem na 4. miejscu jest „Born This Way” GaGi wydany… rok temu. Podobnie na 5. jest „Nothing But The Beat” wydany w połowi 2011 roku. No cóż, ale to i tak dobrze w porównaniu z Polską…

Pełne zestawienie dostępne jest pod adresem: http://www.billboard.com/charts-year-end#/charts-year-end

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s