MTV EMA 2012 – nominacje

Kilka dni temu na stronach europejskiej MTV pojawiły się nominacje do MTV EMA 2012(ostrzegałem, że jesień to miesiąc bardzo aktywny pod względem muzycznym; np. wczoraj w US było 8 premier płytowych z gatunku pop). Co ważne to Wy – Internauci – decydujecie kto otrzyma najważniejsze nagrody muzyki popularnej w Europie. Głosowanie na stronie MTV, a wyniki 11 listopada podczas rozdania nagród we Frankfurcie.

Z mojej perspektywy najważniejsze z tego są cztery kategorie: „Najlepsza piosenka”, „Teledysk roku”(wybierany przez jury MTV), „Najlepszy wykonawca POP” i „Najwięksi fani”. To na podstawie nich można określić nastroje wśród słuchaczy starego kontynentu.

Najwięcej nominacji w tym roku ma Rihanna – aż 7. Na swoim koncie najwięcej statuetek ma Eminem – 12. Zarówno rok temu, jak i w 2010r. nagrody za najlepszą piosenkę trafiła do Lady GaGi(„Born This Way” i „Bad Romance). Może dlatego w najnowszym wydaniu „Księgi rekordów Guinnessa 2013” GaGa jest uznawana za najpopularniejszą gwiazdę na świecie.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s