Już dzisiaj koncert Madonny

Już za kilka godzin rozpocznie się najważniejsza, popowo-muzyczna impreza tego roku w Polsce. O godzinie 21:30 na scenę Stadionu Narodowego wyjdzie jedna z najważniejszych gwiazd popkultury w historii – Madonna.

Who is Madonna?

Dlaczego to tak ważne wydarzenie? Bo Madonna jest żywą ikoną popkultury. Co prawda lata  świetności ma już za sobą i pałeczkę sławy już prawie przejęła Lady GaGa, to jednak właśnie Madonna jest najbardziej utytułowaną kobietą na rynku muzycznym. Ma na swoim koncie 7 nagród Grammy i aż 36 nagród magazynu „Billboard”! Co prawda trzeba wziąć pod uwagę, że do tej pory wydała aż 12 pełnych albumów i 78 singli, ale i tak utrzymywanie się przez 30 lat na listach przebojów(debiutem był singiel Everybody, który trafił na 3. miejsce listy Dance/Club Songs).

Rusz głową…

Madonna nie śpiewa specjalnie dobrze. Jej umiejętności choreograficzne robią wrażenie na przeciętnych widzach, choć zdaniem zawodowców ponoć nie są takie niesamowite. Nie jest też wybitnym songwriterem. Umie grać jedynie na gitarze i perkusji(czego praktycznie każdy może się nauczyć). Tak więc jak to jest możliwe, że osoba, która nie ma specjalnie wielkich predyspozycji muzycznych osiągnęła tak wielki sukces? Wszystko dzięki… rozumowi! Madonna doskonale rozumie mechanizmy rządzące popkulturą. Wie co zrobić aby media zwracały na nią uwagę dłużej niż przez 5 minut – musi wzbudzać skrajne emocje w społeczeństwie. Tylko w jaki sposób?

My religion is you

Przeprowadźmy prostą dedukcję. Ludzie reagują bardzo emocjonalnie na sfery życiowe z ich przekonaniami, obawami, marzeniami. Taką sferą jest religia. Teraz – jaka religia jest najpopularniejsza na świecie?(pamiętamy, że nasze działania mają dotyczyć jak najszerszego targetu). Oczywiście Chrześcijaństwo wyznawane przez ponad 33% ludności Ziemi, a w kulturze zachodniej ten odsetek jest zdecydowanie większy. A teraz wystarczy powiedzieć/pokazać coś kontrowersyjnego i już mamy topic. Topic, który można skutecznie ciągnąć przez kilka dekad.

„Precz z Madonną!”

Wg Rocznika Statystycznego GUS w Polsce mamy 96% katolików(tzn. taki odsetek ludności deklaruje, że jest takiego wyznania). Stąd też kontrowersyjne występy Amerykanki padają na podatny grunt. Tym bardziej, że zarówno obecna jak i poprzednia data(rocznica Powstania Warszawskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny w 2009r.) są nie sprzyjają łagodzeniu konfliktów(Może za kilka lat koncert odbędzie się 10 kwietnia? Byłby to dla mnie wspaniały prezent urodzinowy, choć obrońcy krzyża z pewnością by się nie ucieszyli).

J.Lo

Ja bym się specjalnie nie oburzał. Po pierwsze prawdziwym „patriotom”(prawdziwy patriota musi być chrześcijaninem, inaczej to nie patriota!) powinno zależeć na rozwoju kultury w kraju(popkultura to też kultura). Po drugie jeszcze miesiąc temu symbolem patriotyzmu był Stadion Narodowy, który teraz z czegoś trzeba utrzymać. Całe szczęście międzynarodowe gwiazdy niespecjalnie zwracają uwagę na takie wewnętrzne konflikty i protesty. Wczoraj PAP podała, że 27 września w Gdańsku wystąpi Jennifer Lopez! Ciekawe kto przyjedzie do nas w 2013r. Mam kilka marzeń, ale na razie ich nie zdradzę…

Reklamy

3 thoughts on “Już dzisiaj koncert Madonny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s