Znowu to samo…

Na audytorium muzyki pop składa się całe społeczeństwo, niezależnie od, wieku, płci, wykształcenia, orientacji seksualnej czy politycznej. Dlatego też wachlarz gatunków, które mogą stać się popem, jest bardzo szeroki. Z jednej strony to super, z drugiej zdarza się, że w radiu słyszymy ‘nice piece of shit’.

„Tchê Tchê”

Mowa tu o aktualnym numerze pierwszym(?!) na polskim iTunes Balada (Tchê Tcherere Tchê Tchê) brazylijskiego wokalisty Gusttavo Lima. Już sam podtytuł wskazuje na niezbyt głęboki tekst(wątpię, że Tchê Tchê wyraża głębokie myśli egzystencjalne), choć i tak jest to bez znaczenia(i tak nikt nie wie o czym jest ta piosenka). Co do okładki – podejrzewam, że mimo braku specjalnych umiejętności zrobiłbym podobną. W paincie…

Nooossa!

Muzykę z tego samego gatunku(sertanejo) tego roku już mieliśmy na polskich airplay’ach. Ai Se Eu Te Pego utrzymywało się przez 7 tyg. w Top5, a w tygodniu 11-17.02 trafiło na #1. Myślałem, że już więcej taka katastrofa się nie zdarzy. A jednak. Historia lubi się powtarzać.

Pseudo-live

Nie potrafię zrozumieć jak we współczesnym świecie muzyki pop, w którym trwa wojna głośności a ludzie żądają kompresji bezstratnej, może pojawić produkcja o tak słabej jakości. Poza tym piosenka jest nudna i bezpłciowa(choć rytmiczna).

No cóż, my mamy disco polo, Brazylijczycy sertanejo. Mam nadzieję, że P!nk wyprze ten dziwny twór z polskich list. Na razie jej nowiutki singiel jest na 56. miejscu iTunes Polska, ale 4. w US i 1. w Australii. Jest jeszcze po co żyć.

Reklamy

One thought on “Znowu to samo…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s