„End Of Time”

Dzisiaj mniej czytania, więcej słuchania. Przedstawię Wam przykład jak można zabawić się wokalami wspomagającymi(producenci Edyty Górniak powinni to przesłuchać). Pomoże nam w tym boska Beyoncé i jej End Of Time.

Każda dobra produkcja powinna posiadać chórki. Jednak oparcie całego utworu, od początku do końca wymaga naprawdę wiele wysiłku. Po pierwsze trzeba wymyślić nie jedną melodię, a kilka(wykonać tzw. harmonizację). Następnie wokalistka musi je zaśpiewać idealnie pod względem frazowania(wszystkie akcenty i głoski muszą się pokrywać). Producent musi wykonać z jednej strony poprawki wokalu tak, aby usunąć niedoskonałości(nie da się zaśpiewać idealnie) z drugiej aby pozostała naturalność głosu(inaczej traci to sens). Dodatkowo poszczególne tracki należy umiejętnie rozłożyć w przestrzeni(w panoramie, jedynie głos prowadzący pozostaje w centrum). To co zrobiła Beyoncé wraz z współproducentami to wyższa szkoła jazdy. Polecam posłuchać nie całego utworu, a linii wokalnej1)

1)Wokal do End Of Time pojawił się w Internecie za sprawą konkursu na remix utworu. Warto dodać, że wygrał go Polak, Radzimir Dębski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s