Shazam, czyli coś co warto mieć w telefonie

Ile razy było tak, że słyszycie gdzieś jakąś fajną piosenkę(np. w tramwaju albo na youtube), ale nie macie pojęcia jaki jest jej tytuł? Wiele osób ma ten problem. Warto wiedzieć jak go rozwiązać.

Z pomocą przychodzi nam specjalna aplikacja na urządzenia mobilne o ciekawie brzmiącej nazwie SHAZAM(kojarzy mi się z filmem Księżniczka Szeherezada 😉 ).

Shazam

Shazam

Zasada działania jest bardzo prosta. Soft za pomocą mikrofonu nagrywa fragment utworu, następnie analizuje(wykonuje tzw. spektrogram) go i za pomocą Internetu przesyła zapytanie do bazy danych. W odpowiedzi dostajemy tytuł i wykonawcę, ale także okładkę albumu, gatunek, link do youtube, recenzję czy nawet informacje o trasie koncertowej artysty.

Słyszę ciekawy kawałek, ale nie mam połączenia z Internetem. Ratunku!

To nie problem. Aplikacja umożliwia tagowanie nawet, gdy nie mamy połączenia z siecią. Tag zostaje zapisywany w pamięci urządzenia i rozpoznanie utworu można przeprowadzić, gdy znajdujemy się np. w zasięgu Wi-Fi.

Co to cudo jeszcze potrafi?

Dużą zaletą jest możliwość zintegrowania aplikacji z Facebookiem i Twitterem. Dzięki temu możemy dzielić się ze znajomymi(ale również oni z nami) muzyką, którą słuchamy. Dodatkowo dostępna jest Top Lista, na której możemy sprawdzić jakie piosenki są najczęściej tagowane – to świetne narzędzie analityczne!

Instalacja

Aplikację można pobrać stąd http://www.shazam.com/ lub wprost z Android Market.

Zeskanuj kod QR swoim telefonem, aby przejść do Android Market

Reklamy

4 thoughts on “Shazam, czyli coś co warto mieć w telefonie

  1. Braki polskiej muzyki w bazie jak zwykle wynikają z naszego nieudolnego rynku. Baza jest synchronizowana m.in. z serwisem Amazon.com, częściowo chyba z iTunes, więc wnioski łatwo wyciągnąć. A szkoda…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s