Stronger (What Doesn’t Kill You)

Wczoraj dodałem do bloga zakładkę „linki”. Będę tam co jakiś czas umieszczał hiperłącza do ciekawych i ważnych stron muzycznych.
Jedną z nich jest strona Związków Producentów Audio Video, na której publikowana jest m.in. lista TOP 5 AIRPLAY – 5 utworów najczęściej granych przez stacje radiowe w kraju. Lista jest aktualizowana w każdy poniedziałek. Od czterech tygodni pierwsze miejsce zajmuje kawałek Gotyego Somebody That I Used to Know. Drugie miejsce od trzech tygodni zajmuje Sylwia Grzeszczak z Karuzelą.Trzecie miejsce zajmuje moja faworytka Kelly Clarkson z Stronger (What Doesn’t Kill You).
Słów kilka o tym drugim kawałku. Utwór został wydany 17 stycznia tego roku przez RCA. Piosenka jest napisana w ukochanym przeze mnie stylu dance-pop i electropop z domieszką pop-rock. Spośród elementów kompozycyjnych pragnę zwrócić na rozwinięcie akordów – jest to bardzo popularna tzw. progresja pop-punk. Dokładnie na takich samych stopniach akordów napisany jest refren hitu Poker Face Lady GaGi(progresja jest naprawdę popularna). Kawałek przez 2 tygodnie był na pierwszym miejscu Hot 100, teraz zajmuję 2 pozycję na tej liście i 1. na liście POP SONGS.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s